Apple не оновлювала серію Mac для роботи з 2013 року. На той момент це був Mac Pro. У 2017 році було «мінорне» оновлення цього модельного ряду, але чогось нового не було показано. У середині року, на WWDC був представлений оновлений iMac з дадатком «Pro». Кардинально новим його не можна назвати, однак потужним оновленням та заміною існоючого модельного ряду для професіоналів — цілком. Що потрібно знати перед придбанням та чи варто взагалі його купувати? Давайте дізнаємось.

 

Двома словами про дизайн iMac Pro

Він такий, як і попередні iMac, але колір корпусу тепер Space Gray. Виглядає доволі ефектно, пристрій відчувається «по-новому». Додає масла в вогонь клавіатура, мишка та TrackPad також у темному вионанні. «Вишенькою на торті» буде чорний Lightning кабель. Це дуже круто!

Інші візуальні моменти не відрізняються. Матеріал корпусу — алюміній. З боків від екрану доволі великі рамки. Підставка теж з алюмінію. Корпус тонкий по кутам, та доволі випуклий в центрі, що додає ефекту тонкості пристрою.

Швидкодія iMac

Ось тут є про що поговорити. Додаток «Pro» тут не просто так. Це інструмент для професіоналів, він розрахований на роботу з графікою, відео та розробкою. Його ціна та характеристики не дозволять купити iMac для перегляду YouTube чи серфінгу в інтернеті. Але давайте більш детально про характеристики iMac Pro, а не про його вартість.

 

Процесор

 

Серце пристрою — серверний процесор від Intel, точніше Intel Xeon. У його основі 8 фізичних ядер та 16 потоков. І це лише базова версія! У старших версія можлива кастомізація процесора на 10, або 18 ядер. Просто "Вау!". Процес виготовлення кристалу процесора 14нм, серія Kaby Lake. Завдяки цьому швидкодія залишається високою, а енергозатрати - мінімальними. Частота досягає відмітки 4,5 Ghz, а об’єм кешу процесора - до 42 MB.

 

 

Відео

 

За роботу із зображеннями відповідає графічна система від компанії AMD — VEGA. Доволі нова розробка, котра показала хороші результати за розумні гроші. Враховуючи тісну співпрацю AMD та Apple, встановлення їх відеокарт не стало сюрпризом. Шкода, що не встановлено GTX TITAN, або GTX 1080 TI, на наш скромний погляд, це б було більш якісним ріщенням.
Для роботи з відеоматеріалами такої карти більше ніж достатньо: 11 терафлопс чистої енергії, 22 терафлопси при роботі з 1/2 точності. Обсяг пам’яті склада 8GB, або 16GB, швидкість пропускання даних — до 400 GB/s. Завдяки таким характеристикам, iMac Pro розрахований на роботу з VR та його проектуванням.

 

 

Оперативна пам’ять

 

Чому ми це виділяємо окремим пунктом? Вона тут стандарту DDR4 ECC, що розрахована на серверні станції. Таймінги такої пам’яті просто космічні. Обсяг тут теж колосальний — до 128GB. Для роботи з Final Cut Pro X буде супер! Частота складає 2666 MGhz, хотілось би 3000 MGhz.

Інтерфейси для підключення та екран

Тут все знайоме. 4 порти USB Type-A (звичайний USB), USB Type-C (він же Tunderbolt 3), Ethernet, SD слот. Маючи 4 Type-C, ми б радили придбати до нього перехідник від фірми Satechi для більш зручної роботи.

Екран тут з діагоналлю лише 27 дюймів. Матриця Retina, IPS технологія з підтримкою стандарту P3, котрий ідеально підійде для «фарбування» відео без калібровки екрану. Еталонний екран для роботи з візуальним контентом. Монтування відео та обробка фото буде просто задоволенням!

То чи варто придбати iMac Pro?

 

iMac Pro придбати, однозначно, варто! Але є декілька «але». Це інструмент для роботи, відповідно вартість у США починається від 4,999$. Ви повинні розуміти для чого він вам. Тоді це буде однозачно Ваш вибір!